Axxair.cz


Orbitální sváření: otevřená anebo zavřená svářecí hlava? Kterou si vybrat?


Produktová linie orbitálního sváření je velmi efektivním řešením při montáži potrubí. Použitím otevřených anebo zavřených svářecích hlav získáte vhodné řešení pro různé aplikace Vaší výroby. Zjistíte, jak si vybrat mezi těmito dvěma základními principy.

Zavřené svářecí hlavy zaručují svar s vysokou koncentrací ochranného plynu.

Svářecí systém se zavřenou hlavou má kompaktní dizajn a je vhodný na sváření v dílně, jako i v různých pozicích na montáži.

Těsnění ochranného plynu při svářečce se zavřenou hlavou umožňuje sváření s perfektní inertní atmosférou. Svary na nerezových trubkách s tloušťkou stěny do 2,3 mm a průměrem mezi 6 a 114,3 mm, jsou dokonale čisté.

Tento typ svářecích hlav se většinou používá v průmyslových oblastech, kde jsou nevyhnutné hygienické podmínky, například potravinářský a farmaceutický průmysl, výroba polovodičů anebo kosmické aplikace. Zavřené svářecí hlavy se také doporučují při nerezové oceli anebo titanu.

Otevřené svářecí hlavy pro omezený pracovní prostor.

Systém otevřených svářecích hlav potřebuje jen omezený prostor na otáčení okolo trubky. Tyto zařízení mají integrované motorizace (v kolmé anebo rovnoběžné pozici vzhledem na trubku). Otevřené svářecí hlavy jsou ideálním řešením pro sváření na pracovišti, kde je omezený prostor pro otáčení okolo trubky a sváření různých úhlů.

Použití orbitálních svářeček s otevřenou hlavou se doporučuje pro sváření často měnících se průměrů a příslušenství, anebo pokud je konfigurace instalace trubek blízko při sobě.

Díky tomu, že je tato svářecí hlava otevřená, je možné řídit postup sváření. Ale není třeba zapomenout na bezpečnost. Je potřebné ochranné vybavení, hlavně pro oči, aby se dalo pozorovat sváření bez fyzické újmy.

K dispozici jsou různé chladící zařízení. Ty se vzduchovým chlazením jsou vhodné tehdy, jestli potřebujete svářecí hlavy s co nejnižší hmotností, anebo na příležitostné sváření. Pokud svařujete pravidelně, doporučujeme vodou chlazené svářecí hlavy s daleko vyšším pracovním cyklem.

Otevřené anebo zavřené svářecí hlavy: všechny výhody orbitálního sváření pro vaši výrobu.

Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro práci s otevřenými anebo zavřenými orbitálními svářecími hlavami – podle požadavek Vaší práce – dosáhnete vysoký výkon a přidanou hodnotu, kterou poskytuje orbitální sváření: optimální vlastnosti Vašich svarů, které splňují nejvyšší požadované standardy bez ohledu na počet vykonaných svarů. Tento pokročilý proces sváření trubek s otočnou elektrodou Vám pomůže svářet trubky v omezeném prostoru. Tyto lehce ovladatelné svářecí hlavy doplní standardní vybavení Vašeho svářeče.

Pro více informací neváhejte kontaktovat ant PROFITOOLS s.r.o. a naši vyškolení technici Vám poradí, jak zefektivnit plnění vašeho projektu.

Juraj Uličný – +421 918 810 883 – juraj.ulicny@ant.skant-na-facebooku

katalog axxair

Služby pro vás: